Již podruhé Uklízíme Slaný

Články » Již podruhé Uklízíme Slaný
16.4.2016, Admin

Podobně jako v minulých letech se řada dobrovolníků po celé republice zapojila do akce pořádané k výročí Dne země (22. 4.). Akce Ukliďme Česko proběhla letos již třetím rokem a podruhé došlo k zapojení dobrovolníků i ve Slaném. I v tomto roce byla jako klíčový „Den D“ zvolena sobota, konkrétně pak sobota 16. dubna.

Díky pozitivní zkušenosti z roku 2015 se rozhodla zapojit i Místní organizace ČSSD. Po koordinaci s odborem životního prostředí, kde bych rád na tomto místě poděkoval za vstřícný přístup vedoucímu odboru Ing. Ondřeji Čečrdlemu, jsme opět uklízeli lokalitu u garáží za obchodními domy v Ouvalově ulici. Počasí sice bylo proměnlivé a zdaleka ne tolik příjemné jako před rokem, avšak i tak se nám povedlo sklidit cca 600 kg odpadu, který byl poměrně rozmanitý – od starých lahví přes pneumatiky, staré kusy oblečení, materiál neurčitého původu až po rozštípané kusy starého nábytku.

Vím, že se řada skupinek podílela na úklidu Slaného i v dalších lokalitách. Věřím, že se řady dobrovolníků budou rozšiřovat i během následujících let. Jsem přesvědčen, že letos by se mohlo podařit překonat loňský úklid, při kterém bylo odvezeno přes dvě tuny materiálu z celého města. Ukliďme Česko je záslužnou akcí, při které může každý z nás alespoň nepatrným dílkem přispět k životu v lepším a čistším prostředí.

David Koryta