Slánské noviny jako garant objektivity? – II. část

Články » Slánské noviny jako garant objektivity? – II. část
30.9.2016, Admin

Druhá část článku Davida Koryty, který pojednává o náladě před krajskými volbami ve Slaném. Článek je pokračováním příspěvku Slánské noviny jako garant objektivity? - I. část.

V minulém článku jsem se zabýval „prognózami“ Slánských novin ke krajským volbám, avšak vzhledem k rozsahu článku jsem první část ukončil rozebráním vyjádření „redakce“ Slánských novin, jak se obvykle nazývá anonymní, leč veřejnosti známý, přispěvatel, k sociální demokracii a osobě Ing. Záloma.

Přejděme tedy dál. O hnutí ANO se dočítáme jen obecné informace a ani k osobnosti pana Vondráčka se nedozvídáme z článku v podstatě nic. A to i přesto, že kandiduje na 59. pozici, tedy z podobného umístění jako Ing. Zálom. Přesto u Pavla Záloma, který není u vydavatele Slánských novin v oblibě, nalézáme obsáhlejší komentář. Vskutku pozoruhodné..

Přejdeme-li k hodnocení ODS, opět narážíme na zjevnou animozitu autora k této straně, konkrétně pak v jízlivém komentáři k osobě starosty města Mgr. Hrabánka, kdy se dočítáme, že pan starosta: „který je na kandidátce ODS na 28. místě, tak může o vstupu do krajského zastupitelstva opravdu jen snít.“ Podobně jízlivý komentář však postrádáme u kandidáta KSČM Ing. Machálka, který kandiduje z 25. místa, tedy z podobné pozice jako Mgr. Hrabánek. Zajímavý dvojí metr u objektivního garanta pravdy.

Ke Starostům a nezávislým, kteří mají ve Středočeském kraji velké ambice, se v článku nedočítáme v podstatě nic, ačkoliv i na jejich kandidátce, i když na posledním místě, je občan Slaného. U TOP 09 pak vidíme opět srážející komentář ke straně jako celku, především pak k osobě Ing. Slabeckého, slánského kandidáta TOP 09, v podobě: „..pana Slabeckého z 49. místa na kandidátce TOP 09 v krajském zastupitelstvu neuvidíme. A možná ani nikoho z jeho dalších kolegů.“ Vskutku nestranný a nezaujatý komentář, zcela jistě podložený relevantními tady, kterými se Slánské noviny jen hemží. Že by autor článku nemohl zapomenout, že na rozdíl od KSČM byla TOP 09 součástí slánské koalice v letech 2010 – 2014?

K dalším kandidátům, panu Hůlovi a Mgr. Zůnové se autor vyjadřuje velmi málo, jistá sympatie je vidět v případě pana Hůly a Strany svobodných občanů jako celku. Že by důsledek faktu, že KSČM a SSO v současnosti tvoří slánskou opozici? Nechám na posouzení čtenářům.

Na základě uvedených skutečností pak můžeme dojít k závěru, že Slánské noviny skutečně nejsou objektivním médiem, které by slánské veřejnosti přinášelo ony pravdivé zprávy a informace, které nenajde ve Slánské radnici či se nedozví na Zastupitelstvu města. V článečku, který nám přináší pohled vydavatele Slánských novin na krajské volby, můžeme vidět cílenou, leč na první pohled nenápadnou snahu zaútočit na strany, které nejsou anonymnímu autorovi článku po chuti, neboť jejich představitelé v minulosti nekonali podle přání vydavatele Slánských novin. Především se jedná o ČSSD, ke které je komentář vskutku výživný, avšak, přesně podle zavedené tradice Slánských novin, velmi spekulativní (viz článek Slánské noviny jako garant objektivity? – I. část).   

V obdobné rovině pracují prakticky všechny anonymní články, které ve Slánských novinách nalezneme. Faktem je, že Slánské noviny slouží naopak k cílené snaze manipulovat slánskou veřejností ve prospěch KSČM, ale zejména jejího slánského lídra – Ladislava Pešky. A to se rozhodně nedá označit za objektivní a nestranné jednání.

 

 

 

Mgr. David Koryta
předseda MO ČSSD Slaný