Sestavení kandidátky ČSSD do komunálních voleb

Články » Sestavení kandidátky ČSSD do komunálních voleb
2.9.2018, Admin

V říjnu nás opět po čtyřech letech čekají komunální volby. V nejbližší době se pak komunálky stanou hlavním diskuzním tématem, především pak jednotlivé kandidátní listiny. A jak jsme se k tomuto problému postavili my?

Sociální demokracie na tvorbě kandidátky usilovně pracovala velmi dlouhou dobu. Není tedy divu, že byla schválena již v polovině června tohoto roku, předpokládám, že takto brzy žádné jiné uskupení kandidátní listinu složenou nemělo. Dá se to odvodit velice jednoduše, zhruba ve stejné době nebo krátce poté se především na sociálních sítích objevily „motivační“ příspěvky o tom, jak některé strany usilovně od počátku roku sestavují kandidátní listinu, načež následoval krátký inzerát, jehož význam lze shrnout do: „Chceš kandidovat do zastupitelstva? Napiš nám!“

Tohle je samo o sobě důkazem, že jejich práce na sestavení kandidátní listiny byla podstatně kratší. Proč měla sociální demokracie o kandidátce z 90% jasno už někdy v březnu? Protože soustavně pracujeme celé volební období. Nemusíme vymýšlet, za který líbivý název se schováme, nešijeme kandidátku horkou jehlou a prostým odškrtáváním obsazených míst, nemáme potřebu nikoho lákat na rychle vymyšlené sliby. Pracujeme soustavně, jsme pro Slaňáky čitelní, jsme otevření diskuzi a s lidmi se setkáváme, jak jen to jde.

Troufám si tvrdit, že námi složená kandidátní listina je velice vyvážená. Velmi jsme se otevřeli nestraníkům, dali jsme prostor lidem všech věkových kategorií a různého profesního zaměření. Na kandidátce najdete prvovoliče, silně zastoupenu máme skupinu lidí mladších 35 let, máme lidi ve středním věku, ale i seniory. Důraz jsme vložili i na odbornost kandidátů. Jsou mezi námi státní zaměstnanci, úředníci, živnostníci a podnikatelé, studenti, lidé z dělnických profesí i důchodci., z čehož plyne, že lidé nejen z čela kandidátky mohou promluvit do sociální oblasti, financí, bezpečnosti a dopravy, školství, zdravotnictví, kultury i životního prostředí nebo spolkové činnosti.

Spoléháme na zkušenosti kombinované se zápalem mladší generace. Proto mladí dostávají šanci po boku zkušenějších kandidátů, včetně první desítky kandidátů, kde je mladší generace výrazně zastoupena. Stejně tak i zástupci naší nejstarší generace.

Variabilita, ať už profesní či věková, je základním předpokladem k intenzivně vedené diskuzi, jejímž závěrem je v ideálním případě pro všechny přijatelný kompromis. A to nás pak může posouvat dál. Věříme, že jdeme správnou cestou, abychom mohli společně jako tým pracovat pro Slaný, pokud nám dáte šanci. Kandidáty i program blíže představíme v nejbližších týdnech. Těšíme se i na další setkávání s Vámi!

 

Za místní organizaci ČSSD

Mgr. David Koryta, předseda